czwartek, 28 stycznia 2010

Przetarg rozstrzygnięty na organizatora imprezy.

Przetarg rozstrzygnięty na organizatora imprezy.



Rozmiary naszej imprezy podzielimy na części tematyczne. Zajmą się tym podziałem osoby które wybraliśmy podczas sobotniej sesji.

Firma artanima.pl zajmie się organizacją imprez - więcej informacji o nich pod linkiem http://pozycjonowaniestron.wroclaw.pl

Rozmiary konferencji i czas ich trwania bywają bardzo różne dlatego też musimy się zdecydować co konkretnie potrzbujemy. Z artanimy nam mają pomóc w określeniu sprzętu oraz ilości gości. Natiomiast my mamy zastanowić się nad formą.

Można podzielić je na:

kongresy

Największe konferencje, zwane zjazdami lub kongresami potrafią gromadzić ponad 10 000 uczestników i trwać 2 tygodnie. Na tego rodzaju konferencjach występuje też duża rotacja uczestników w czasie jej trwania, gdyż wiele osób przejeżdża na nie, aby wysłuchać określonego wykładu plenarnego, lub wziąć udział tylko w jednej z sesji wykładowych. W ramach tego rodzaju konferencji odbywają się dziesiątki równoległych sesji wykładów, posterów i paneli dyskusyjnych, natomiast nie organizuje się zwykle w ich ramach warsztatów i pozostawiają one mało czasu na nieformalne dyskusje.

(tradycyjne) konferencje

Najczęściej spotykane, typowe konferencje naukowe gromadzą zwykle ok. 80-1000 uczestników i trwają od 1 do 5 dni. Większość uczestników tego rodzaju konferencji uczestniczy w nich od początku do końca. W ramach nich odbywają się 2-4 sesje wykładowe i posterowe. Zwykle przynajmniej jedno przedpołudnie jest pozostawiane wolne od sesji dając uczestnikom czas na nieformalne dyskusje.

sympozja

Od strony organizacyjnej bardzo podobne do typowych konferencji. Sympozja zwykle dotyczą węższego niż konferencje zakresu tematycznego.

szkoły letnie/warsztaty

Jest to forma konferencji, których celem jest umożliwienie jak najbliższego kontaktu sław naukowych z młodymi badaczami. Na konferencjach tego rodzaju skład wykładowców jest dobierany pod kątem ich walorów edukacyjnych. Poszczególne wykłady trwają dłużej i zawierają wstęp dla mniej zorientowanych. Można w ich trakcie przerywać wykład pytaniami. Młodzi naukowcy mają na nich możliwość zaprezentowania swoich wyników w formie posterów, przy których mogą być egzaminowani przez bardziej doświadczonych i uznanych uczestników. W ramach szkół są też często organizowane zajęcia warsztatowe.

takie sympozja oraz warsztaty robili już na szkolenia stomatologiczne. jeden z lekarzy też będzie obecny w naszym planie wykład. Stomatolog z Wrocławia Marek Więznowkski. tutaj więcej informacji o nim http://stomatolog.wroc.pl/

minikonferencje

Są to spotkania dla maksimum 100 osób, zainteresowanych dokładnym przedyskutowaniem określonego, wąskiego zagadnienia. Posiadają one często dużo mniej sformalizowaną strukturę, dającą jak najwięcej czasu na panele dyskusyjne, warsztaty i nieformalne dyskusje, kosztem czasu na sformalizowane sesje wykładowe i posterowe.